Dünyanın En Etkili 100 Kadın Fütüristi Listesinde Yer Alan Tek Türk Kadın: Ufuk Tarhan
5237 görüntüleme
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya hesapları:

Dünya Fütüristleri arasında bir Türk kadını: Ufuk TarhanDünyanın En Etkin Fütüristleri sıralamasında, en ön sıralarda yer alan Ufuk Tarhan, dünyanın En Etkili 100 Kadın Fütüristi listesinde de Türkiye’den yer alan tek kadın oldu.
 

Türkiye’de fütürizmin tanınmasında önemli katkı ve etkileri olan Ufuk Tarhan, tüm içeriklerini Türkçe üretmesine rağmen, tamamen bağımsız çalışan Google endeksinde dünya fütüristleri arasına girmeyi başardı.
 

Fütürist ve Fütürizm” kelimelerinin, kavramının, bakış açısının ülkemizde tanınıp yayılmasında önemli çabaları olan Fütürist, Ekonomist, Ajans Başkanı ve Yazar Ufuk Tarhan, dünya fütüristleri arasında ön sıralarda yer alıyor. Dünyanın En Etkili Fütüristleri (World Futurist Influencers) listesinde 13. sırada yer alan Ufuk Tarhan, “Dünyanın En Etkili 100 Kadın Fütüristi” listesinde de Türkiye’den yer alan tek isim olarak dikkat çekiyor.Ülkemizde “Fütürist” olarak ilk kartvizit bastıran ve “işim bu” diyen Tarhan, Fütüristler Derneği’nin 2005 yılında kuruluşundan bu yana kesintisiz olarak bu alanda hizmet ediyor. Pek çok önemli projeye imza atan Tarhan, 1995’ten bu yana World Future Society (Dünya Gelecek Topluluğu) ve 10 yıldır da Association of Professional Futurists (Profesyonel Fütüristler Derneği) üyesi.

 

İlk önemli çıkışını 2008 yılında, Türkiye’nin ilk Fütüristler Zirvesi’ni gerçekleştirerek yapan Tarhan, modern zamanların Leonardo da Vinci’si olarak nitelenen dahi Fütürist Jacque Fresco’yu da 92 yaşındayken gelecek konuşmak üzere Türkiye’ye getirmişti.


Bu yazı İzmir Kültür ve Turizm Dergisi için yazılmıştır.   

Yazının devamını okumak için aşağıdaki kupürlere tıklayınız.

  
  

 

******************
 

Ufuk Tarhan'ın T-İnsan kitabı için > http://www.t-insan.com
Bireysel Antrenörlük almak için > https://goo.gl/6RfGXa 
Stratejik Danışmanlık, İş Tasarımı ve Avatarlığı hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz;  lütfen > burayı tıklayınız 
Hizmetlerimiz & Eğitim &  Seminerlerimiz     I     M-GEN Resmi Sitesi (Referans ve Projelerimiz)
Ufuk Tarhan´ın yazı ve haberlerini  LinkedInInstagram, FacebookYouTubeTwitter 'dan takip edebilirsiniz.

0 Yorum

Bir Cevap Yazın