COVID-19'dan sonra sıra uzaylı ziyaretinde mi?
9572 görüntüleme
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya hesapları:

COVID-19'dan sonra sıra uzaylı ziyaretinde mi?
 Koronavirüs salgınından sonra dillere pelesenk olan “Bir uzaylılar eksik, onlar da gelirse tam olacak!”
şakası gerçek mi oluyor? Virüs yüzünden evlere kapanan insanoğlu salgından sonra da uzaylılar yüzünden mi evlere kapanacak? “Evden çıkmayın bulaşır!” tembihinin yerini “Evden çıkmayın uzaylılar kapar!” mı alacak? Şimdi de sıra buna mı geldi, geliyor? Akıllarda deli sorular..

Neden bu konuya sardın derseniz, hemen anlatayım;

Ocak 2021’de Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü (CIA), beklenmedik  bir şekilde UFO'larla (Unidentified Flying Objects - Tanımlanamayan Uçan Objeler) ilgili 2. milyon sayfadan fazla UAP’a  (Unidentified Aerial Phenamona -  Tanımlanamayan Hava Olayları) ait indirilebilir formattaki belgeyi John Greenewald tarafından yönetilen The Black Vault adlı web sitesinde yayınladı.
 
Basına sızan daha doğrusu sızmış gibi servis edildiğini düşündüğüm belgeleri ele geçirip yayınladığı iddia edilen ve bilgi özgürlüğü aktivisti olduğu belirtilen John Greenewald ise tam bir muamma. Yaptığım Google araştırmasında bilgi özgürlüğü savunucunsun kendisi hakkında doğru dürüst hiçbir bilgiye erişemedim. İsmini yazıp arama tuşuna bastığınız anda direkt site ile aynı adı taşıyan kitabı ve kitap hakkında hemen hemen birebir aynı haberler, yorumlar çıkıyor. Bu da bana yapay zekâ destekli bir kasıtlı iletişim, gündem yaratma çalışması olduğunun ispatı gibi geliyor.


Nisan 2021’de bir kez daha “uzaylılar aslında çoktan geldiler!” kıvamında haberler aklı başında bütün medya kuruluşlarında yer aldı. Haberi sızdıran bu kez de Luis Elizondo adında eski bir Pentagon çalışanı. Yayılan fısıltılara göre ABD Hükümeti bu Haziran’da UFO’larla ilgili daha doğrusu dünya ile ilk temasa dair yeni bir rapor ve gerçekliklerine dair öyle deliller ifşa edecek ki hepimiz koltuklarımızdan zıplayacağız!..
 
Medyanın büyük ilgisini çeken, Haziran’da yayınlanması beklenen raporun özellikle orduya ait yerleşkelerin etrafında görülen ve ne oldukları açıklanamayan uçan nesneler hakkında da önemli deliller kapsadığı belirtiliyor.


Son bir yılda hızla artan ve yeniden ivmelenen uzay çalışmaları, uzay istasyonuna gidiş gelişler, uzaydan canlı yayınlar, Mars’a seyahat denemeleri, Mars’tan haberler, vb. özellikle Amerika, Çin ve Rusya tarafında peş peşe açıklanan hamleler dünyanın gündeminde epey önemli bir yer kaplamaya başladı.
 
Hatta insanoğlu artık Mars’ta koloni kurma fikrine iyice alıştı. “50 yıldır gidemedik, çok ihmal ettik” denen Ay’a, NASA tarafından SpaceX’le birlikte 2024’te gerçekleştirilmesi planlanan yeni bir insanlı seyahat hazırlıkları hız kazandı. Ruslar “biz artık uluslararası ortak istasyondan ayrılacağız. 2025’te kendi uzay istasyonumuza taşınacağız diye deklarasyon yayınladı.


Musk: çok gezegenli bir uygarlık kurmalıyız…

Hem Pentagon sızıntısı yukarıdaki haber hem de “Gelecek nasıl olacak?” sorusuna her yanıtın altından çıkan 21. Yüzyılın en ilginç liderlerinden Elon Musk’ın SpaceX’le NASA Ay’a seferi ihalesinden sonra yaptığı basın toplantısında söyledikleri uzaylılar geliyor mu yoksa zaten aramızdalar mı sorusunu tekrar gündeme getirdi.
 
Bir kısım dünyalı tarafından fena halde eleştirilse de her söylediği en sonunda gerçekleşen Elon Musk’ın “insanlığın tek gezegenli olamayacağını, çok gezegenli yeni bir uygarlık kurulması gerektiğini” vurgulaması yüzünden gündem yine hareketlendi.  Uzaylılarla ilk temas için beklentiler yükseldi…
 
Aslında tüm bu haberler ve söylentiler bizim gibi daha ülkesinde tek bir uzay çalışması yapılmamış, uçak fabrikası dahi olmayan, elinde çekirdekle gelişmeleri izleyen ülkelerde fantastik haber gibi görünse de hızlanan gelişmeler bundan sonraki savaşların uzayda egemenlik için olacağının apaçık işareti…


Bu yazı Posta Gazetesi için yazılmıştır. Yazının linki buradadır.

******************

Ufuk Tarhan'ın T-İnsan kitabı için > http://www.t-insan.com
Bireysel Antrenörlük almak için > https://goo.gl/6RfGXa 
Stratejik Danışmanlık, İş Tasarımı ve Avatarlığı hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz;  lütfen > burayı tıklayınız 
Hizmetlerimiz & Eğitim &  Seminerlerimiz     I     M-GEN Resmi Sitesi (Referans ve Projelerimiz)
Ufuk Tarhan´ın yazı ve haberlerini  LinkedInInstagram, FacebookYouTubeTwitter 'dan takip edebilirsiniz.


 

0 Yorum

Bir Cevap Yazın