İnsanlık tarihinin en büyük ödülü de Elon Musk’tan! XPRIZE'a 100 milyon dolar!
8268 görüntüleme
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya hesapları:

İnsanlık tarihinin en büyük ödülü de Elon Musk’tan! XPRIZE'a 100 milyon dolar ödül vereceğini açıkladı!İnsanlık tarihinin en büyük ödülü de Elon Musk’tan! XPRIZE'a 100 milyon dolar!

Yenidünyanın gündemini Twitter’dan neredeyse tek başına belirleyen Elon Musk bu sefer de “Carbon Capture – Karbon Yakalama” için buluş yapılmasını teşvik amacıyla XPRIZE’ın açtığı yarışmaya 100 M$ ödül vereceğini açıkladı.


 
İklim kriziyle başa çıkmak için hadi artık fosil yakıt çağından çıkalım!” sloganıyla anons edilen yarışmanın tüm dünya tarafından fark edilmesini sağlayan Elon Musk, son yıllarda ve özellikle bu yıl, kripto para piyasalarına, Clubhouse’a dair yaptığı paylaşımlarla da dünya gündemini nerdeyse tek başına parmağında oynatıyor.
 
XPRIZE 1994’den bu yana dünyanın büyük sorunlarına yönelik çözümler için kitle kaynağı sağlamak üzere büyük ölçekli küresel teşvik yarışmaları düzenleyen, “radikal iyimserlik”  felsefesi ile kurulmuş “Küresel bir olumlu gelecek hareketi – A Global future positive movement”.  
 
www.xprize.org sitesineden incelerseniz dünyanın önemli kanaat önderini, iş insanını, fütüristini de kurucular ve bağışçılar arasında göreceksiniz.
 
Platformda amaç şu cümlelerle açıklanmış;
 
- Her gün daha iyi, sonsuz olasılıklarla dolu bir dünya yaratmak için çalışmalıyız.  
 
- Herkes için daha umutlu, olumlu bir gelecek ve herkesin korkmadan, savaşmadan hayal kurarak, yaratarak, işbirliği yaparak yaşadığı bir dünya yaratmak için bir arada olmalıyız.   
 
- Herkesin temiz suya, besleyici gıdaya, uygun fiyatlı konutlara, etkili öğrenmeye, birinci sınıf tıbbi bakıma ve kirletmeyen, bol enerjiye erişebildiği bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz.
 
- Siz de herkes için daha iyi bir gelecek yaratmak için yardım edin, bir fikir paylaşın, topluluğumuzda aktif bir ses olun veya bağış yapın - Her birimiz bir fark yaratma gücüne sahibiz.
 
Radikal iyimserlik dünyasına hoş geldiniz. Başvuru: https://bit.ly/3rvd3KO  
 
@xprize #xprize #carboncapture #carbonneutrality #environment

******************

Ufuk Tarhan'ın T-İnsan kitabı için > http://www.t-insan.com
Bireysel Antrenörlük almak için > https://goo.gl/6RfGXa 
Stratejik Danışmanlık, İş Tasarımı ve Avatarlığı hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz;  lütfen > burayı tıklayınız 
Hizmetlerimiz & Eğitim &  Seminerlerimiz     I     M-GEN Resmi Sitesi (Referans ve Projelerimiz)
Ufuk Tarhan´ın yazı ve haberlerini  LinkedInInstagram, FacebookYouTubeTwitter 'dan takip edebilirsiniz.


 

0 Yorum

Bir Cevap Yazın