Kadınlar cam tavanları kırıyor, hayata karışıyor
10093 görüntüleme
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya hesapları:

Kadınlar cam tavanları kırıyor, hayata karışıyor...



Kadınlar cam tavanları kırıyor, hayata karışıyor

Pernod Ricard Türkiye ana sponsorluğunda ve IDEMA iş birliğiyle kurgulanan Hayata Karışan Kadınlar Platformu, kadınların iş yaşamında eşit olarak yer alabilmesi için yapay engelleri tanımlayan cam tavan’ları kırarak hayata karışmasını, geleceğin mesleklerinde varlıklarını güçlendirmesini hedefliyor (Eğitim Programı) .

Bu doğrultuda Brothers tarafından, kadınların geleceğin meslekleri için gerekli beceri ve yetkinlikleri geliştirmelerine, kadın temsiliyetini her alanda artırımalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturulan Hayata Karışan Kadınlar Platformu, tam 8 Mart 2022 Kadınlar Günü'nde başvurulara açıldı. Rekor sayıda müracaat alındı, 8 Nisan'da başvurulara kapandı. Buradan sürece dair tüm detaylara ulaşalabilirsiniz. 

Kadınların yaşamın her alanında yeni şeyler öğrenerek yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışmaları, hayata karışmaları, aktif olmaları için buluşma noktası olarak kurgulanan Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda, alanlarında uzman değerli mentorlar eğitim veriyorlar. Bu eğitimler ve etkinlikler sayesinde kazanılan becerilerle çalışan kadınlar işlerini bir üst seviyeye çıkarma, henüz iş hayatına atılmayanlar ise hangi alanlarda uzmanlaşmayı tercih ettiklerini fark etme, yeni iş fikri geliştirererek iş fırsatşarı yaratma olanaklarına kavuşuyorlar. 

Hangi konularda eğitim veriliyor?



18 yaş üzeri tüm kadınların katılımına açık olan ve Hayatakarisankadinlar.com adresinden bilgi alınıp iletişime geçilebilen platformda; Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri 2020 Raporu’nda da yer alan dört konuya odaklı çok sayıda eğitim veriliyor.  

Kültür, Sanat ve Eğlence’, ‘Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği’, ‘Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme’  ‘Yeni Medya’ başlıkları altında toplanan ücretsiz eğitimlerde kadınların geleceğin mesleklerinde eşit haklara ve yetkinliklere sahip olmaları için neler yapmaları gerektiğine odaklanılıyor. Eğitimler alanlarının uzmanları mentor lar tarafından veriliyor. 

Mentorlar

- Kültür, Sanat ve Eğlence’ modülünde Hande Şekerciler ve Arda Yalkın ile Mert Fırat
- Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği modülünde Dilara Koçak ve Prof. Dr. Itır Erhart
- Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme modülünde Serdar Kuzuloğlu ve Pernod Ricard Ortadoğu Kuzey
   Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay
- Yeni Medya’ modülünde ise TBWA Group Istanbul CEO’su Burcu Özdemir yer alıyor. 


Kampanya tanıtım yüzleri ve videoları



Hayata Karışan Kadınlar Platformu tanıtım kampanyası filmlerinde  Fütürist Ufuk Tarhan, Oyun Üreticisi Simay Dinç ve Istanbul Blockchain Women kurucularından Başak Burcu Yiğit kendi  ‘cam tavan’ hikayeleriyle katkıda bulundular. 

Ufuk tarhan tanıtım videolarından bazıları: 👇

Ana tanıtım videosu Ufuk Tarhan     Videeo-1    Video-2    Video-2   Video-3


Cam tavan çatırdıyor mu? Ufuk Tarhan'ın 4 Nisan 2011 tarihli yazısı  

Bu yazıları da okuyun 👇

******************

Ufuk Tarhan'ın “Yarının İşini Yarına Bırakma” kitabı için > https://yarininisiniyarinabirakma.com/
Ufuk Tarhan'ın “T-İnsan” kitabı için > https://www.t-insan.com
Bireysel Antrenörlük almak için > https://goo.gl/6RfGXa 
Stratejik Danışmanlık, İş Tasarımı ve Avatarlığı hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz;  lütfen > burayı tıklayınız 
Hizmetlerimiz & Eğitim &  Seminerlerimiz     I     M-GEN Resmi Sitesi (Referans ve Projelerimiz)

Ufuk Tturist Ufuk Tarhanarhan´ın yazı ve haberlerini  LinkedInInstagram, FacebookYouTubeTwitter 'dan takip edebilirsiniz.



 

0 Yorum

Bir Cevap Yazın