Sosyal medyada ilgi çekmenin, yüksek erişim yaratmanın sırları!
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya, blog, kitap, vb. linkleri:  https://taplink.cc/futuristufuk

Ürün ve hizmetlerinizi ön plana çıkarmak ve dikkat çekmek için sosyal medyayı nasıl kullanmalısınız?..Sosyal medyada ilgi çekmenin, yüksek erişim yaratmanın sırları:
 
1- Heyecanlandırın: Gülümsetin, kızdırın, şaşırtın, tahrik edin, etkileşimi tetikleyecek ilginç şeyler yapın, abartın ki akılda kalın. Takipçilerin anketler, yarışmalar, iddialaşmalarla heyecana, olaya katılmasını sağlayın. “Hadi hadi hadi!” etkisi yaratın.
 
2- Katılımı, sizinle olmayı  özendirin ödüllendirin: Sınırlamalar, aşılması gereken engel ve kışkırtıcı basit zorluklar koyun, bunlara ödüller verin. Gizli rekabet, gurur, mutluluk, “kazandım” hissi yaratın. Bunlar bir anlamda FOMO'yu yani ben de burada olmalıyım isteğini körükler.
 
3- Canlı ve etkileşimli olun: Lansman, çeşitli online-offline etkinlikler, soru-cevaplar, anketler, görüş bildirme olanağı ve kendini gösterme fırsatı, potansiyel kitlenin kendisini dahil hissetmesini sağlar.
 
4- Gösterin ve anlatın: Kullanıcı, takipçi içeriklerini, deneyim ve fikirlerini paylaşın. Diğerlerini de paylaşmaya teşvik edin, özendirin. “Mee to – ben de” duygusunu gıdıklayın. “Hadi sen de” deyin. Heyecanlandırın. Belirgin duygular yaratın ve dikkat çekici olup hipnotik ifadeler kullanın.
 
5- Topluluk yaratın: Aidiyet hissi göbek bağı ile getirdiğimiz ilk duygumuzdur. Takipçilerinizle özel bağlar kurun. “Biz” deme isteği uyandırın. Gurur duymalarını, memnuniyet duymalarını, iyi ki demelerini sağlayın. Kendilerini özel hissettirin. Sizi, yaptıklarınızı, ürününüzü o kadar sevsinler ki haberi yayma isteği duysunlar. “Me too- Ben de” buradayım, ben de öyleyim, ben de biliyorum hissini “You too, sen de” bilmelisin, sen de duy-bil-öğren heyecanı ile yaymalarını teşvik edin.
 
Kısacası, ürün ve hizmetin ötesine geçip, “şüyuu vukuundan beterdir“ durumu, “word of mouth – ağızdan ağıza, kulaktan kulağa” yayılım, vızıltı, paylaşım, repost, like, tag, vb. yaratın, iyi anlamda, dillere düşün! 
 
Ancak, her ne yaparsanız yapın, samimi, içten dürüst, nazik ve sabırlı olun.
 
En esas ve asıl hedef ise daima “markanın” akla takılması, gönülde kalması olmalı.
 
Tabii ki tüm bunların işe yaramasını hem sizin hem müşterilerinizin, takipçilerinizin yaptıklarınızdan gerçek anlamda yararlanmasını sağlayacak olan sihir; ortada güçlü bir vizyonun, tutarlı bir stratejinin, sağlam bir planın ve en önemlisi gerçekten mükemmel bir ürün veya hizmetin olmasıdır..

İnanın ben de aynen bunları yapmaya çalışıyor, çabalıyorum. Hadi bakalım, enerijmize kuvvet 👍🏻🚀🎉
 
Dilerim bu paylaşım hem size hem bana yeni ufuklar açar, hep beraber parlarız. 🤩
 
Yarının işini yarına bırakmayın, parlayın!

* Bu yazıyı ilk okuyanlar, Instagram abonelerim olacak. 15 gün sonra herkesin okumasına açılacak. 

******************

Ufuk Tarhan´a dair tüm bilgilere erişmek için buraya tıklayınız
Ufuk Tarhan'ın “Yarının İşini Yarına Bırakma” kitabı için > https://yarininisiniyarinabirakma.com
Ufuk Tarhan'ın “T-İnsan” kitabı için > https://www.t-insan.com
Bireysel Antrenörlük almak için buraya tıklayın  
Stratejik Danışmanlık, İş Tasarımı ve Avatarlığı hizmetlerinden yararlanmak isterseniz  burayı tıklayınız Hizmetlerimiz & Eğitim &  Seminerlerimiz     I     M-GEN Resmi Sitesi (Referans ve Projelerimiz)