Düğünlerde yeni trend sanal para Bitcoin takmak!..
5296 görüntüleme
Bu içeriği paylaşabilirsiniz >
Facebook
Twitter
Linkedin
Google+
Pinterest

Düğünlerde yeni trend sanal para Bitcoin takmak...:)

Dijitalleşen dünya ile birlikte artık bildiğimiz paranın yerini sanal paralar almaya başladı. 

Günümüzde oldukça popüler hale gelen bir sanal para birimi olan Bitcoin geçtiğimiz günlerde Bursa’da bir düğünde damada takı olarak takılarak bu alandaki ilk örneklerden biri oldu:) 


Daha çok dijital platformlarla ilgili işler yapan Zen Eğitim Firması’nın sahibi Gökhan Polat & Burçin Polat, iş yerinde komşusu olan Tolga-Gülçin Şen çiftinin 25.08.2017 tarihinde Sadabat Sarayı’nda yapılan düğününde damada hediye olarak Bitcoin takarak, bir düğünde sanal para birimi kullanan ilk kişi oldu. Başta gelin ve damat olmak üzere düğüne katılan davetliler tarafından da büyük ilgiyle karşılanan hediye, sanal paranın hayatımızın bir parçası olmaya başladığını da gösterdi adeta.

Günümüzde oldukça popüler hale gelen bir sanal para birimi olan Bitcoin‘in bağlı olduğu bir ödeme sistemi veya herhangi bir merkezi bulunmuyor. Transfer işlemleri herhangi bir aracı olmadan doğrudan iki taraf arasında gerçekleşmekte. Yani Bitcoin’in hiç bir sahibi olmadığı için, değerini istediği gibi belirleyebilen veya oynama yapabilen tek bir güç bulunmamakta. Bu sanal para biriminin bağlı olduğu bir güç veya merkez bulunmadığı için de fiyatını tamamen arz ve talep koşulları belirliyor. Normal ekonomi şartlarında olduğu gibi talep artınca fiyat yükselirken, talep azalınca fiyat düşüyor.
 
Bitcoin satın almak veya göndermek için sanal cüzdanlar oluşturmak gerekiyor. İnternet üzerindeki  siteler aracılığı ile oluşturabilinicek bu sanal cüzdanlar için ise  herhangi bir sınır bulunmuyor.Yani bir kişi istediği kadar sanal cüzdan oluşturabiliyor. Banka para transferlerinde kullanılan IBAN numarası gibi bir numara üzerinden de transfer işlemleri doğrudan kişinin kişisel sanal cüzdanına yapılabiliyor.

Konu ile ilgili olarak Gökhan Polat şunları söyledi: “Dijitalleşen dünya düzeninde sanal paranın da artık önemli bir yeri var. İşimizi dijital platformda gerçekleştirmemiz sebebiyle iş yeri komşumuz olan Tolga-Gülçin çiftine bizi yansıtan, anlatan  bir hediye vermek istedik. Dijital hesap cüzdanına aktardığımız Bitcoin’i temsilen takı töreninde bu simgeyi damada taktık. Bu hediyeye karar verirken neden altın takmak yerine Bitcoin takmayalım diye düşündük ve harekete geçtik. Hediyemiz herkes tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. ” 

Kaynak: Bu basın bültenini bana ilginç, esprili bulduğu için yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur yollamış.  Esin kaynağı olmasını dileyerek, Keyifle paylaştım...

Bitcoin nedir?  
Bitcoin > Sanal, Dijital Para Nedir?

******************

Ufuk Tarhan'ın T-İnsan kitabı için > http://www.t-insan.com
Bireysel Antrenörlük almak için > https://goo.gl/6RfGXa 
Stratejik Danışmanlık, İş Tasarımı ve Avatarlığı hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz;  lütfen > burayı tıklayınız 
Hizmetlerimiz & Eğitim &  Seminerlerimiz     I     M-GEN Resmi Sitesi (Referans ve Projelerimiz)

Ufuk Tarhan´ın yazı ve haberlerini  Twitter, Instagram ve Facebook dan takip edebilirsiniz. 

0 Yorum

Bir Cevap Yazın