Fütürist Ufuk Tarhan ile Hayal Kurmak, Geleceğin Türkiye'si ve Fütürizm Üzerine...
7277 görüntüleme
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya hesapları:

Fütürist Ufuk Tarhan ile Hayal Kurmak, Geleceğin Türkiye'si ve Fütürizm Üzerine...Red Bull Futur/io Academy, Fütürist Ufuk Tarhan ile "Hayal Kurmak, Geleceğin Türkiye'si ve Fütürizm" üzerine keyifli bir söyleşi yaptı. 6 soruya, 6 kısa ve çok anlamlı net yanıt aldı. Aşağıdaki videolardan, izleyin...

Fütürist Ufuk Tarhan, "Geleceğin yazılı bir kaderden ibaret olmadığına inananlar, onu değiştirmeye ve daha güzel günlere adım atmak isteyenler, bu dünyayı işte onlar kurtaracak" diyor.

Red Bull Futur.io projesi tam olarak bu fikirden hareketle "2030 yılında dünya sence nasıl bir yer olacak?" diye sordu ve bir proje başlattı. Ufuk Tarhan da 1 dakikalık videosu ile gençleri yarışmaya katılmaya çağırdı. Buradan da izleyebilirsiniz.


Red Bull Futur.io, gençlerin 2030'u nasıl hayal ettiğini sordu. Proje lansmanı  Maslak'ta Kolektif House'ta gerçekleştirildi. O buluşmada, hayal kurmak, geleceği şekillendirmek, refah dolu bir yarına ulaşmak ve daha nice başlık üzerine konuşuldu, düşünüldü. Desirable Future - Arzulanan Gelecek konusu üzerinde Ufuk Tarhan, Emin Çapa ve Yeşim Kunter gençlerle buluştu.
 
Konuşmasının hemen ardından Fütürist Ufuk Tarhan'a aşağıdaki 6 soru soruldu. 6 kısa, net, yalın ve ufuk açıcı yanıt kaydedildi. İzlemek için bu linke ya da aşağıdaki  soru fotoğraflarına tıklayın. Keyif alacak, yararlanacak, esinleneceksiniz... 

Hayal kurmaya nereden ve nasıl başlanmalı? Sizin 2030'a dair senaryonuz ne olurdu? Geleceği yakalamak adına sizin formülünüz nedir?Pozitif bir gelecek için nereden başlamalıyız?Sosyal girişimciliğin artması size umut veriyor mu? 30 Yıl önceye gitseniz neyi değiştirmek isterdiniz? 

******************

Ufuk Tarhan'ın T-İnsan kitabı için > http://www.t-insan.com
Bireysel Antrenörlük almak için > https://goo.gl/6RfGXa 
Stratejik Danışmanlık, İş Tasarımı ve Avatarlığı hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz;  lütfen > burayı tıklayınız 
Hizmetlerimiz & Eğitim &  Seminerlerimiz     I     M-GEN Resmi Sitesi (Referans ve Projelerimiz)
Ufuk Tarhan´ın yazı ve haberlerini  LinkedInInstagram, FacebookYouTubeTwitter 'dan takip edebilirsiniz.


 

0 Yorum

Bir Cevap Yazın